Zawiasy BLUM – regulacja frontu w trzech wymiarach

Zawiasy Blum (sprawdź tutaj) zapewniają regulację frontu w trzech wymiarach dając użytkownikowi możliwość regulacji za pomocą przekładni ślimakowej. Produkty te znajdują zastosowanie w różnego rodzaju drzwiach, np. w drzwiach częściowo nakładanych w szafkach narożnych (zawias BLUM CLIP TOP 45° bez sprężyny), czy drzwiach składanych w tego typu szafkach (zawias BLUM Clip TOP 60°). Przekładnia ślimakowa w zawiasach pozwala na płynną regulację szczeliny i głębokości, zaś za komfort użytkowania odpowiedzialny jest system samodomykania.

Zawiasy BLUM – komfort użytkowania

Zawias BLUM z systemem samodomykania gwarantuje komfort użytkowania, zawiasy pozbawione tego systemu można wyposażyć w amortyzator. W większości przypadków montaż odbywa się bez użycia specjalistycznych narzędzi. Zawias CLIP TOP 60° stosowany jest do drzwi o grubości 15-23mm i  jest  uzupełnieniem systemu BLUM do szafek narożnych. Zaleca się stosowanie w kombinacji z zawiasem 170 lub 155°.

Zawiasy Blum znajdują zastosowanie do każdego rodzaju drzwi – np. w przypadku drzwi nakładanych zaleca się użycie zawiasu CLIP TOP 110° w połączeniu z mechanizmem TIP ON, wspierającym otwieranie frontów bezuchwytowych. Zawiasy BLUM to zarówno zawiasy sprężynowe jak i bez sprężyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *